Návrat

18. července 2018 v 16:15 | Irei |  Crazy house
Dívka se procházela u kraje lesa. Bylo to už hodně dlouho,co tam vešla. Vzpomínala na poslední chvíle s přáteli. Tedy bývalými. Než se rozutekli do jiných zemí, prohlásili jí za zrádkyni. Mrzelo jí to. Kvůli jejímu rozhodnutí přišli o jediný úkryt. Už si pamatuje jen pár z nich. Bůh ví, jestli jsou ještě naživu.

Zastavila se. Pohlédla do koruny jednoho stromu. Jednu ruku strčila do kapsy. Nahmatala malý notýsek, který měl spoustu stran vytrhaných. Chtěla tak moc zapomenout, ale nešlo to.
Vkročila do lesa. Vydlala se směrem k jedné mýtince.

Stála na místě, kde kdysi stával dům. Zničila ho za pomocí toho pekelného nástroje, který se jí jednou objevil na stole. Teď ho má v kapse. V hlavě se jí začaly zjevovat obrazy obyvatelé toho domu. Kluk, který byl šikanován a kterého zachránil jeho démon. Čaroděj s kameným výrazem co vlastnil housle. Padlý anděl, který se chtěl pomstít Amorovi...
Byla rozhodnuta...Musí to tu znovu obnovit. Jenže tentokrát bude onen notýsek používat k předělávání domu a ne k vyhánění nebo zabíjení tvorů žijící v tom lese, jak to udělala na posled. Vytáhla pero a onu kouzelnou věc a začala psát.

Za nedlouho tu stál nový dům. Podle toho, co napsala, by měl mít sklep, přízemí a zatím jedno patro. Ví, že se to v budoucnu změní. Vešla dovnitř. Začala připisovat místnosti, které se to začaly objevovat. Obývací pokoj, kuchyně jsou v přízemí. V prvním patře pokoje a koupelna. Nezapomněla ani na nábytek, který působil jako z jiného století. Milovala ten styl.
Ještě se po domě porozhlédla, jestli na něco nezapomněla, teprve potom vyšla z domu.
"Už s tím zase začínáš?" Ozval se hlas. Dívka se ohlédla a spatřila muže v modré mikině s kapucí přes hlavu, černých kalhotách, boty neměl. Hlavu měl skloněnou, takže mu nebylo vidět do tváře.
"My se známe?" S pochybným výrazem si ho změřila.
"Přímo ne." Teprve teď si dívka všimla, že drží civaretu. Přiložil si jí k ústum a popotáhl. "Ale brácha vyprávěl, než opustil svůj lesík." Vyfoukl kouř.
"Harry..." Zesmutnila. Tohle býval jeho les. Odešel, protože jí nechtěl vídat.
"Přesně. Poprosil mě, jestli bych nedal na tohle místo pozor. Každopádně," opět si vložil cigaretu do úst, "co bude dál? Zase pomůžeš pár obludám a pak je odkopneš, Irei?"
Irei si odfrkla. "Jestli to chceš tak moc vědět..." Usmála se a rukou ukázala směrem k domu.
Neznámý se ušklíbl. Típl cigaretu, pak jí snědl. Pozvedl mírně hlavu, aby viděl udivený výraz brunetky před sebou. Bohužel se pořád usmívala. To mu trošku zkazilo náladu. Rozešel se ke vstupním dveřím, než je ale zavřel, řekl: "Někde se tu potuluje podivný tvor." Poté zabouchl dveře.
Irei ještě chvíli stála na místě. Zhluboka se nadechla, vydala se hledat ono stvoření.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sakamakiya Mononoke-Maka Sakamakiya Mononoke-Maka | E-mail | Web | 18. července 2018 v 18:01 | Reagovat

Zajímavý a smutný příběh

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama