Lovec

21. července 2018 v 11:23 | Irei |  Povídky
Byla noc a já ležela v posteli, přitom jsem koukala do mobilu. Konkrétně jsem si psala s mou přítelkyní. Trpěla bipolární poruchou, zrovna byla nešťastná. Snažila jsem se jí udělat radost. Jenže nic nezabíralo. Tak jsem vytáhla poslední veselou historku.

Já: Vzpomínáš na naše druhé rande?
Ona: hmm?
Já: Jak jsme byli v tý kavárně
Ona: jo...jak se mě pokusil zbalit te číšník?
Já: "Jak se jmenujete, slečno?"
Ona: aneta
Já: "A máte přítele?"
Ona: ne
Já: "A chtěla byste někam zajít?"
Ona: pokud nevadí, že jsem zadaná...
Já: "Cože?"
Ona: tohle je moje přítelkyně bára
Já: xD Chudák, bylo mi ho líto
Ona: jo, snažil se XD díky
Já: Nemáš za co :*
Ona: sladké sny <3
Já: Tobě taky

Odhlásila jsem se z chatu a odložila mobil na noční stolek. Než zhasl display, všimla jsem si, že je po půl druhé. Zachumlala jsem se do deky a za pár minut usnula.
Měla jsem noční můru. Šla jsem normálně do školy, když jsem za sebou zaslechla podivný zvuk. Ohlédla jsem se, ale nikde nikdo. Pokrčila jsem rameny. Chtěla jsem pokračovat v cestě, jenže přede mnou stála skupina lidí se skloněnou hlavou. Když jí zvedli, poznala jsem členy své rodiny, přátelé i přítelkyni. Jenže jejich tváře byli...znetvořené. Než sen stihl skončit, probudilo mě zašimrání na tváři.
Pomalu jsem otevřela oči, které jsem vzápětí vytřeštila. Nade mnou stálo stvoření. Nechtějte po mně, abych to popsala, protože je to nemožné nejen kvůli tomu, že v pokoji byla tma. Jediné, co jsem poznala, bylo to, že měl zavřené oči a něco jako chapadlo, které bylo přicucnuté k mému čelu.
To něco se znepokojeně zavrtilo. Neodvážila jsem se pohnout, nebo zavolat o pomoc. Vypadalo to, že si pořád myslel, že spím. Z omylu mě vyvedl nenávistný pohled, který to na mě upřelo. Dech se mi zrychlil. Zavrčelo to, otevřelo tlamu.
"Dobrý večer." Hlas vycházel od okna. Stál tam muž. Z toho, co jsem v té tmě viděla, tak měl plášť s krátkým rukávem sešitý z různých kusů látek, tílko, kalhoty, kanady, laboratorní brýle z minulého století, vojenský opasek, kuši a na každém stehnu dva opasky s pouzdrem na nože. Vlasy mu trčely do všech stran. Nejdivnější bylo, že stál u otevřeného okna. Vím, že jsem ho zavírala. Navíc mám ložnici v prvním patře.
Tvor na něj zavřel. "Běž od té dívky." Usmál se neznámý a z jednoho pouzdra u opasku vytáhl šipku do kuše, kterou hned nabil. Namířil na tvora. Monstrum se chystalo ke skoku. Muž vystřelil. Stvoření zařvalo a vrhlo se na muže. Ten stihl vytáhnout kudlu. Začal boj. Já se jen vyděšeně krčila v posteli.
Po nějaké době se od sebe odtrhli. Muž byl pěkně potrhaný i monstrum krvácelo. Oba těžce dýchali. Neznámý na mě pohlédl. Jako by mi chtěl něco naznačit. Pak zas sledoval toho tvora. Ten se chystal zaútočit. Konečně jsem byla schopna se pohnout. Hlas mě stále neposlouchal. Popadla jsem první věc na mém stolku, což byl právě mobil, a hodila ho po stvoření. Získala jsem jeho pozornost. Muž toho využil. Okamžitě po něm skočil a bodl ho do krku. Monstrum zařvalo, rozplynulo se.
"Jste v pořádku, princezno?" Postavil se.
Přikývla jsem. Teprve v tu chvili mi přišlo divné, že ten hluk neslyšeli rodiče.
"Tak tím vám přeji dobrou noc." Uklidil si nůž, vzal si kuši, která se během boje ocitla pod mou postelí. "Dnes už můžete v klidu spát." Hned potom, co to řekl, vyskočil z okna. Okamžitě jsem se šla podívat, jestli se mu nic nestalo. Jednou jsem z tohoto okna vypadla a zlomila si nohu. Jenže už tam nebyl. Tak jsem s mírným neklidem zavřela okno.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Black Blood Black Blood | Web | 21. července 2018 v 16:12 | Reagovat

Já osobně zrovna v úterý jdu na poslední sezení u specialisty na bipolární poruchu takže je to jako o mně xD a také jsem zrovna nešťastná :( někoho mi to teď kurva připomíná

2 Black Blood Black Blood | Web | 21. července 2018 v 16:13 | Reagovat

[1]: a spřátelíš blog?

3 Black Blood Black Blood | Web | 21. července 2018 v 16:45 | Reagovat

[2]: jdu si tě přidat do spřátelených blogů

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama